Yarına Ders Çıkarmak

YARINA DERS ÇIKARMAKMAHMUT ERDEMİR

FİYAT 20 TL YAYIN TARİHİ KASIM 2015 ISBN 978-605-4653-11-9 BASKI SAYISI 1 SAYFA SAYISI 144 CİLT TİPİ KARTON KAPAK BOYUT 13.5 x 21.5 cm

Yakın tarihe yeniden bakmak isteyenlerin başvuru kitabı

Yazar Yayınları’nın Dün-Yarın Kitapları Dizisi’nden çıkan “Yarına Ders Çıkarmak - Konuşmalar”; Türkiye’nin yakın tarihini merak edenler veya hatırlamak isteyenler için ilginç bir kaynak niteliği taşıyor.

Türkiye Yazarlar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Erdemir; 1987-1998 döneminde, Siyasi parti başkanları, bakanlar, yargı mensupları, akademisyenler, gazeteciler, yazar, şair ve sivil toplam kuruluşlarının başkanları ile yaptığı röportajları kitap haline getirdi.

Sunuş yazısını Prof. Dr. Naci Bostancı’nın yazdığı kitap; “ Cumhuriyetin ilk yıllarında Osmanlı Medreselerini, kitabeleri balyozlarla parçalayan valilerin amacı neydi? Türkiye’de hangi ülkelerin ajan faaliyetleri var? Sınır güvenliğimizi sağlamak için kimler toprak talebinde bulundu? Başbakan Tansu Çiller, Aleviler için vaat ettiği üç trilyonu kime ya da kimlere verdi? Kırıkkale Silah Fabrikasındaki patlamayı ve Kahramanmaraş olaylarını hangi ülkenin ajanları yaptı? Savaş esnasında, Bosna Hersek’e silah satışı neden engellendi?” gibi dönemin önemli sorularına bilinenlerden farklı cevaplar da sunuyor.

“Yarına Ders Çıkarmak -Konuşmalar” kitapçılardaki yerini aldı. Eser, Yazar Yayınları’ndan da temin edilebilir.